Mean Well XLG-75-L-AB XLG-75-L-AB LED Driver Lighting 74.9 W 107 V 1.05 A Constant Current Voltage 100 VAC New
HomeStore
  • Comply with the latest version of lEC61347/GB19510.1 and UL8750 international safety regulations
  • Wide input range 100~305VAC( Class l)
  • Full power output at 70~100% constant power mode operation
  • Metal case with lP67, suitable for outdoor application
  • 3 in 1 dimming function (dim to off and isolation design)
  • Protection functions are OVP/SCP/OCP/OTP, single output
  • Life time is >50,000hrs and 5 years warranty
  • 75W output power, 107V output voltage, 1.05A output current
  • 0-10V, PWM, resistance dimming technology
  • Dimension is 63mm width x 32mm height x 140mm depth
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number XLG-75-L-AB
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number XLG-75-L-AB
Description
Part Number XLG-75-L-AB
Mean Well XLG-75-L-AB XLG-75-L-AB LED Driver Lighting 74.9 W 107 V 1.05 A Constant Current Voltage 100 VAC New | Tanotis