Mean Well LDH-65-700W LDH-65-700W LED Driver DC/DC Converter Lighting LDH-65 Series 56 W 80 VDC 700 mA Analogue PWM New
- Wide DC input voltage operation 9.5~32V
- Wide output LED forward voltage up to 80VDC
- High efficiency up to 96%, 2 in 1dimming (0-10V, PWM)
- Protections: short circuit / overvoltage
- Cooling by free air convection, fully encapsulated
- 3 years warranty
- 65W output power, 80V output voltage
- 0.7A output current, 9.5 - 32V input voltage
- 0-10V PWM dimming technology
- Dimension is 53mm width x 22.7mm height x 75mm depth
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | LDH-65-700W |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
- 3 years warranty
- 0-10V PWM dimming technology
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | LDH-65-700W |
| Quantity | Each |
Description