IDEC RH4B-ULDC24V RELAY, 4PDT, 110VAC, 30VDC, 10A
HomeStore
This is a RELAY, 4PDT, 110VAC, 30VDC, 10A product from IDEC with the model number RH4B-ULDC24V
Product details
Contact Material Silver Cadmium Oxide
Relay Mounting Socket
Coil Type Non Latching
Coil Resistance 388ohm
Product Range RH Series
Relay Terminals Quick Connect
Contact Current 10A
Approvals & Standards CE, CSA, UL
Contact Voltage VAC 110VAC
Coil Voltage 24VDC
Contact Configuration 4PDT
Contact Voltage VDC 30VDC
Other details
Brand IDEC
Part Number RH4B-ULDC24V
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Relay Mounting Socket
Coil Type Non Latching
Coil Resistance 388ohm
Product Range RH Series
Relay Terminals Quick Connect
Contact Current 10A
Contact Voltage VAC 110VAC
Coil Voltage 24VDC
Contact Configuration 4PDT
Contact Voltage VDC 30VDC
Other details
Brand IDEC
Part Number RH4B-ULDC24V
Description
Coil Resistance 388ohm
Contact Current 10A
Contact Voltage VAC 110VAC
Coil Voltage 24VDC
Contact Voltage VDC 30VDC
Part Number RH4B-ULDC24V
IDEC RH4B-ULDC24V RELAY, 4PDT, 110VAC, 30VDC, 10A | Tanotis