HELLERMANNTYTON AT3 BK Wire Marker, Tie On Write On Plate, Black, 9mm x 100mm
- UL94V-2 Flammability
- -40 to 85°C Operating temperature range
Applications
Industrial, Consumer Electronics
Product details
| Marker Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Cable Diameter Max | - |
| Legend | - |
| Marker Dimensions | 9mm x 100mm |
| Marker Colour | Black |
| Marker Type | Tie On Write On Plate |
| Product Range | - |
| Legend Colour | - |
| Cable Diameter Min | - |
Other details
| Brand | HELLERMANNTYTON |
| Part Number | AT3 BK |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
HELLERMANNTYTON AT3 BK Wire Marker, Tie On Write On Plate, Black, 9mm x 100mm
- UL94V-2 Flammability
- -40 to 85°C Operating temperature range
Applications
Industrial, Consumer Electronics
Product details
| Marker Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Cable Diameter Max | - |
| Legend | - |
| Marker Dimensions | 9mm x 100mm |
| Marker Colour | Black |
| Marker Type | Tie On Write On Plate |
| Product Range | - |
| Legend Colour | - |
| Cable Diameter Min | - |
Other details
| Brand | HELLERMANNTYTON |
| Part Number | AT3 BK |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- UL94V-2 Flammability
- -40 to 85°C Operating temperature range
Applications
Industrial, Consumer Electronics
Product details
| Marker Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Cable Diameter Max | - |
| Legend | - |
| Marker Dimensions | 9mm x 100mm |
| Marker Colour | Black |
| Marker Type | Tie On Write On Plate |
| Product Range | - |
| Legend Colour | - |
| Cable Diameter Min | - |
Other details
| Brand | HELLERMANNTYTON |
| Part Number | AT3 BK |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








