
Raychem - TE Connectivity D-SCE-1K-9.5-50-9 Wire Marker Heat Shrinkable Sleeve PO (Polyolefin) White 9.53mm x 50mm
Raychem - TE Connectivity D-SCE-1K-9.5-50-9 Wire Marker Heat Shrinkable Sleeve PO (Polyolefin) White 9.53mm x 50mm
Product details
| Marker Type | Heat Shrinkable Sleeve |
| Legend | - |
| Marker Material | PO (Polyolefin) |
| Marker Colour | White |
| Marker Dimensions | 9.53mm x 50mm |
| I.D. Max | - |
| I.D. Min | 9.53mm |
| Shrink Ratio | 3:1 |
| Product Range | D-SCE Series |
Other details
| Brand | RAYCHEM - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | D-SCE-1K-9.5-50-9 |
| Quantity | Pack of 1000 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $2,027.55
-70%$2,027.55
$608.26Raychem - TE Connectivity D-SCE-1K-9.5-50-9 Wire Marker Heat Shrinkable Sleeve PO (Polyolefin) White 9.53mm x 50mm
Product details
| Marker Type | Heat Shrinkable Sleeve |
| Legend | - |
| Marker Material | PO (Polyolefin) |
| Marker Colour | White |
| Marker Dimensions | 9.53mm x 50mm |
| I.D. Max | - |
| I.D. Min | 9.53mm |
| Shrink Ratio | 3:1 |
| Product Range | D-SCE Series |
Other details
| Brand | RAYCHEM - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | D-SCE-1K-9.5-50-9 |
| Quantity | Pack of 1000 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Marker Type | Heat Shrinkable Sleeve |
| Legend | - |
| Marker Material | PO (Polyolefin) |
| Marker Colour | White |
| Marker Dimensions | 9.53mm x 50mm |
| I.D. Max | - |
| I.D. Min | 9.53mm |
| Shrink Ratio | 3:1 |
| Product Range | D-SCE Series |
Other details
| Brand | RAYCHEM - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | D-SCE-1K-9.5-50-9 |
| Quantity | Pack of 1000 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







