
Raychem - TE Connectivity 13611405 Wire Marker Pre Printed 5 Black Yellow 5.8mm x 12.56mm 7 mm
Raychem - TE Connectivity 13611405 Wire Marker Pre Printed 5 Black Yellow 5.8mm x 12.56mm 7 mm
Product details
| Marker Type | Pre Printed |
| Legend | 5 |
| Legend Colour | Black |
| Marker Colour | Yellow |
| Marker Dimensions | 5.8mm x 12.56mm |
| Cable Diameter Max | 7mm |
| Cable Diameter Min | 4.2mm |
| Marker Material | PVC (Polyvinylchloride) |
| Product Range | K-Type 1361 Series |
Other details
| Brand | RAYCHEM - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 13611405 |
| Quantity | Reel of 500 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $18.74
-70%$18.74
$5.62Raychem - TE Connectivity 13611405 Wire Marker Pre Printed 5 Black Yellow 5.8mm x 12.56mm 7 mm
Product details
| Marker Type | Pre Printed |
| Legend | 5 |
| Legend Colour | Black |
| Marker Colour | Yellow |
| Marker Dimensions | 5.8mm x 12.56mm |
| Cable Diameter Max | 7mm |
| Cable Diameter Min | 4.2mm |
| Marker Material | PVC (Polyvinylchloride) |
| Product Range | K-Type 1361 Series |
Other details
| Brand | RAYCHEM - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 13611405 |
| Quantity | Reel of 500 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Marker Type | Pre Printed |
| Legend | 5 |
| Legend Colour | Black |
| Marker Colour | Yellow |
| Marker Dimensions | 5.8mm x 12.56mm |
| Cable Diameter Max | 7mm |
| Cable Diameter Min | 4.2mm |
| Marker Material | PVC (Polyvinylchloride) |
| Product Range | K-Type 1361 Series |
Other details
| Brand | RAYCHEM - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 13611405 |
| Quantity | Reel of 500 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







