Finder 7S.23.9.012.0210 Power Relay DPST-NO SPST-NC 12 VDC 10 A 7S Series DIN Rail
Product details
| Contact Configuration | DPST-NO, SPST-NC |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Contact Current | 10A |
| Product Range | 7S Series |
| Relay Mounting | DIN Rail |
| Coil Type | - |
| Contact Voltage VAC | 250V |
| Relay Terminals | Screw |
| Contact Voltage VDC | - |
| Contact Material | Silver Nickel Gold |
| Coil Resistance | - |
| Approvals & Standards | CE, UL |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | FINDER |
| Part Number | 7S.23.9.012.0210 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Coil Voltage | 12VDC |
| Contact Current | 10A |
| Product Range | 7S Series |
| Relay Mounting | DIN Rail |
| Coil Type | - |
| Contact Voltage VAC | 250V |
| Relay Terminals | Screw |
| Contact Voltage VDC | - |
| Coil Resistance | - |
Other details
| Brand | FINDER |
| Quantity | Each |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Contact Current | 10A |
| Contact Voltage VAC | 250V |