WELWYN OARS-XP-0R002 SMD Current Sense Resistor, 0.002 ohm, 3.5 W, SMD, ± 5%, OARS Series
HomeStore
This is a SMD Current Sense Resistor, 0.002 ohm, 3.5 W, SMD, ± 5%, OARS Series product from WELWYN with the model number OARS-XP-0R002
Product details
Resistance 0.002ohm
Power Rating 3.5W
Resistor Case Style SMD
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range OARS Series
Packaging Cut Tape
Resistor Element Type Metal Strip
Temperature Coefficient ± 40ppm/°C
Automotive Qualification Standard AEC-Q200
Other details
Brand WELWYN
Part Number OARS-XP-0R002
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Resistance 0.002ohm
Power Rating 3.5W
Resistor Case Style SMD
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range OARS Series
Packaging Cut Tape
Other details
Brand WELWYN
Part Number OARS-XP-0R002
Description
Resistance 0.002ohm
Power Rating 3.5W
Resistance Tolerance ± 5%
Part Number OARS-XP-0R002
WELWYN OARS-XP-0R002 SMD Current Sense Resistor, 0.002 ohm, 3.5 W, SMD, ± 5%, OARS Series | Tanotis