BOURNS PWR263S-35-2000F SMD Current Sense Resistor, 200 ohm, 35 W, TO-263 (D2PAK), ± 1%, PWR263S Series
HomeStore
Product details
Temperature Coefficient ± 100ppm/°C
Power Rating 35W
Automotive Qualification Standard AEC-Q200
Resistance 200ohm
Resistance Tolerance ± 1%
Resistor Element Type Thick Film
Packaging Cut Tape
Product Range PWR263S Series
Resistor Case Style TO-263 (D2PAK)
Other details
Brand BOURNS
Part Number PWR263S-35-2000F
-70%
Product details
Power Rating 35W
Resistance 200ohm
Resistance Tolerance ± 1%
Packaging Cut Tape
Product Range PWR263S Series
Other details
Brand BOURNS
Part Number PWR263S-35-2000F
Power Rating 35W
Resistance 200ohm
Resistance Tolerance ± 1%
Part Number PWR263S-35-2000F
BOURNS PWR263S-35-2000F SMD Current Sense Resistor, 200 ohm, 35 W, TO-263 (D2PAK), ± 1%, PWR263S Series | Tanotis