CGS - TE CONNECTIVITY RLC73N3AR091FTDF SMD Current Sense Resistor, 0.091 ohm, RLC73 Series, 2512 [6432 Metric], 1 W, ± 1%, Thick Film
HomeStore
Product details
Resistance: 0.091ohm
Product Range: RLC73 Series
Resistor Case / Package: 2512 [6432 Metric]
Power Rating: 1W
Resistance Tolerance: ± 1%
Resistor Technology: Thick Film
Temperature Coefficient: ± 300ppm/°C
Product Length: 6.35mm
Product Width: 3.1mm
Product Height: 0.6mm
Operating Temperature Min: -55°C
Operating Temperature Max: 155°C
Qualification: -
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number RLC73N3AR091FTDF
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Resistance: 0.091ohm
Product Range: RLC73 Series
Power Rating: 1W
Resistance Tolerance: ± 1%
Product Length: 6.35mm
Product Width: 3.1mm
Product Height: 0.6mm
Qualification: -
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number RLC73N3AR091FTDF
Resistance: 0.091ohm
Power Rating: 1W
Resistance Tolerance: ± 1%
Product Length: 6.35mm
Product Width: 3.1mm
Product Height: 0.6mm
Part Number RLC73N3AR091FTDF
CGS - TE CONNECTIVITY RLC73N3AR091FTDF SMD Current Sense Resistor, 0.091 ohm, RLC73 Series, 2512 [6432 Metric], 1 W, ± 1%, Thick Film | Tanotis