Stmicroelectronics BTA16-800BRG BTA16-800BRG Triac 800 V 16 A TO-220AB 1.5 160 50 mA
- High commutation performance
- Low thermal resistance with clip bonding
- Medium current operation
Motor Drive & Control, Industrial, Lighting
| Brand | STMICROELECTRONICS |
| Part Number | BTA16-800BRG |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |