Stmicroelectronics BTA20-700BWRG BTA20-700BWRG Triac 700 V 20 A TO-220AB 1.5 210 75 mA
- 20A IT(RMS) ON-state current
- 700V Vdrm/Vrrm
- 50mA Maximum IGT (Q1)
Industrial, Power Management
| Brand | STMICROELECTRONICS |
| Part Number | BTA20-700BWRG |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
- 20A IT(RMS) ON-state current
- 700V Vdrm/Vrrm
- 50mA Maximum IGT (Q1)
Industrial, Power Management
| Brand | STMICROELECTRONICS |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
Description
- 20A IT(RMS) ON-state current
- 700V Vdrm/Vrrm
- 50mA Maximum IGT (Q1)