STARPOWER DG75X12T2 IGBT, 150 A, 1.75 V, 1.415 kW, 1.2 kV, TO-247 Plus, 3 Pins
HomeStore
Warnings
Product details
Continuous Collector Current: 150A
Collector Emitter Saturation Voltage: 1.75V
Power Dissipation: 1.415kW
Collector Emitter Voltage Max: 1.2kV
Transistor Case Style: TO-247 Plus
No. of Pins: 3Pins
Operating Temperature Max: 175°C
Transistor Mounting: Through Hole
Product Range: DOSEMI Trench
MSL: -
Other details
Brand STARPOWER
Part Number DG75X12T2
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Warnings
Product details
Power Dissipation: 1.415kW
No. of Pins: 3Pins
Product Range: DOSEMI Trench
MSL: -
Other details
Brand STARPOWER
Part Number DG75X12T2
Description
Power Dissipation: 1.415kW
No. of Pins: 3Pins
Part Number DG75X12T2
STARPOWER DG75X12T2 IGBT, 150 A, 1.75 V, 1.415 kW, 1.2 kV, TO-247 Plus, 3 Pins | Tanotis