
SANYO DENKI - SANACE FANS 9WF1224H101 Axial Fan, San Ace 120WF Series, IP55, 24 V, DC, 120 mm, 38 mm, 46 dBA, 118 cu.ft/min
SANYO DENKI - SANACE FANS 9WF1224H101 Axial Fan, San Ace 120WF Series, IP55, 24 V, DC, 120 mm, 38 mm, 46 dBA, 118 cu.ft/min
Product details
| Supply Voltage | 24V |
| Power Connection Type | 3 Lead Wires |
| Flow Rate - Metric | 3.34m�/min |
| Fan Frame Size | 120mm |
| Current Type | DC |
| Product Range | San Ace 120WF Series |
| Flow Rate - Imperial | 118cu.ft/min |
| Current Rating | 320mA |
| Noise Rating | 46dBA |
| Bearing Type | Ball |
| External Depth | 38mm |
Other details
| Brand | SANYO DENKI - SANACE FANS |
| Part Number | 9WF1224H101 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $108.08
-70%$108.08
$32.42SANYO DENKI - SANACE FANS 9WF1224H101 Axial Fan, San Ace 120WF Series, IP55, 24 V, DC, 120 mm, 38 mm, 46 dBA, 118 cu.ft/min
Product details
| Supply Voltage | 24V |
| Power Connection Type | 3 Lead Wires |
| Flow Rate - Metric | 3.34m�/min |
| Fan Frame Size | 120mm |
| Current Type | DC |
| Product Range | San Ace 120WF Series |
| Flow Rate - Imperial | 118cu.ft/min |
| Current Rating | 320mA |
| Noise Rating | 46dBA |
| Bearing Type | Ball |
| External Depth | 38mm |
Other details
| Brand | SANYO DENKI - SANACE FANS |
| Part Number | 9WF1224H101 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Supply Voltage | 24V |
| Power Connection Type | 3 Lead Wires |
| Flow Rate - Metric | 3.34m�/min |
| Fan Frame Size | 120mm |
| Current Type | DC |
| Product Range | San Ace 120WF Series |
| Flow Rate - Imperial | 118cu.ft/min |
| Current Rating | 320mA |
| Noise Rating | 46dBA |
| Bearing Type | Ball |
| External Depth | 38mm |
Other details
| Brand | SANYO DENKI - SANACE FANS |
| Part Number | 9WF1224H101 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









