MICRONEL D601T-024KA-3 Axial Fan, D600T Series, 24 V, DC, 60 mm, 60 mm, 56 dBA, 40.4 cu.ft/min
Product details
| Supply Voltage | 24V |
| Power Connection Type | 3 Lead Wires, Tachometer |
| Flow Rate - Metric | 1143l/min |
| Fan Frame Size | 60mm |
| Current Type | DC |
| Product Range | D600T Series |
| Flow Rate - Imperial | 40.4cu.ft/min |
| Current Rating | 231mA |
| Noise Rating | 56dBA |
| Bearing Type | Ball |
| External Depth | 60mm |
Other details
| Brand | MICRONEL |
| Part Number | D601T-024KA-3 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Supply Voltage | 24V |
| Fan Frame Size | 60mm |
| Current Type | DC |
| Current Rating | 231mA |
| Noise Rating | 56dBA |
| Bearing Type | Ball |
| External Depth | 60mm |
Other details
| Brand | MICRONEL |
| Quantity | Each |
| Supply Voltage | 24V |
| Fan Frame Size | 60mm |
| Current Rating | 231mA |
| External Depth | 60mm |