
MULTICOMP MC0100008 Anti Static Bag, Static Shielding, Static Shielding Bag (Metal-In), 12 ", 304 mm, 4 ", 101 mm
MULTICOMP MC0100008 Anti Static Bag, Static Shielding, Static Shielding Bag (Metal-In), 12 ", 304 mm, 4 ", 101 mm
Product details
| Bag Type | Static Shielding Bag (Metal-In) |
| Length - Imperial | 12" |
| Length - Metric | 304mm |
| Width - Imperial | 4" |
| Width - Metric | 101mm |
| Bag Thickness | 76.2µm |
| Bag Colour | Transparent |
| Seal Type | Heat Seal |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MC0100008 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $27.12
-70%$27.12
$8.14MULTICOMP MC0100008 Anti Static Bag, Static Shielding, Static Shielding Bag (Metal-In), 12 ", 304 mm, 4 ", 101 mm
Product details
| Bag Type | Static Shielding Bag (Metal-In) |
| Length - Imperial | 12" |
| Length - Metric | 304mm |
| Width - Imperial | 4" |
| Width - Metric | 101mm |
| Bag Thickness | 76.2µm |
| Bag Colour | Transparent |
| Seal Type | Heat Seal |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MC0100008 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Bag Type | Static Shielding Bag (Metal-In) |
| Length - Imperial | 12" |
| Length - Metric | 304mm |
| Width - Imperial | 4" |
| Width - Metric | 101mm |
| Bag Thickness | 76.2µm |
| Bag Colour | Transparent |
| Seal Type | Heat Seal |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MC0100008 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








