
MULTICOMP 003-0012 Pink Anti-Static Resealable ESD-Safe Bag, 152x204mm, x100
- Low density polyethylene
- Static decay = 0.05 seconds
- Heat sealable
- Resealable bag
- MIL Spec 81705-B
Product details
| Width - Metric | 152mm |
| Bag Colour | Pink |
| Width - Imperial | 6" |
| Bag Type | Antistatic Bag |
| Seal Type | Resealable |
| Bag Thickness | 75�m |
| Length - Imperial | 10" |
| Product Range | - |
| Length - Metric | 254mm |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | 003-0012 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $44.76
-70%$44.76
$13.43MULTICOMP 003-0012 Pink Anti-Static Resealable ESD-Safe Bag, 152x204mm, x100
- Low density polyethylene
- Static decay = 0.05 seconds
- Heat sealable
- Resealable bag
- MIL Spec 81705-B
Product details
| Width - Metric | 152mm |
| Bag Colour | Pink |
| Width - Imperial | 6" |
| Bag Type | Antistatic Bag |
| Seal Type | Resealable |
| Bag Thickness | 75�m |
| Length - Imperial | 10" |
| Product Range | - |
| Length - Metric | 254mm |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | 003-0012 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Low density polyethylene
- Static decay = 0.05 seconds
- Heat sealable
- Resealable bag
- MIL Spec 81705-B
Product details
| Width - Metric | 152mm |
| Bag Colour | Pink |
| Width - Imperial | 6" |
| Bag Type | Antistatic Bag |
| Seal Type | Resealable |
| Bag Thickness | 75�m |
| Length - Imperial | 10" |
| Product Range | - |
| Length - Metric | 254mm |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | 003-0012 |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








