Mean Well HLG-40H-36A LED Driver 40.32 W 36 V 1.12 A Constant Current Voltage 90 305
Product details
| Output Power Max | 40.32W |
| Output Voltage Max | 36V |
| Output Current | 1.12A |
| LED Driver Mode | Constant Current, Constant Voltage |
| Input Voltage Min | 90V |
| Input Voltage Max | 305V |
| Product Range | HLG-40H Series |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | HLG-40H-36A |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Output Power Max | 40.32W |
| Output Voltage Max | 36V |
| Output Current | 1.12A |
| Input Voltage Min | 90V |
| Input Voltage Max | 305V |
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | HLG-40H-36A |
| Quantity | Each |
| Output Power Max | 40.32W |
| Output Voltage Max | 36V |
| Output Current | 1.12A |
| Input Voltage Min | 90V |
| Input Voltage Max | 305V |