Mean Well ELG-240-24B-3Y LED Driver 240 W 24 V 10 A Constant Current Voltage 100 305
HomeStore
This is a LED Driver, 240 W, 24 V, 10 A, Constant Current, Constant Voltage, 100 V, 305 V product from MEAN WELL with the model number ELG-240-24B-3Y
Product details
Output Power Max 240W
Output Voltage Max 24V
Output Current 10A
LED Driver Mode Constant Current, Constant Voltage
Input Voltage Min 100V
Input Voltage Max 305V
Product Range ELG-240 Series
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number ELG-240-24B-3Y
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Output Power Max 240W
Output Voltage Max 24V
Output Current 10A
Input Voltage Min 100V
Input Voltage Max 305V
Product Range ELG-240 Series
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number ELG-240-24B-3Y
Description
Output Power Max 240W
Output Voltage Max 24V
Output Current 10A
Input Voltage Min 100V
Input Voltage Max 305V
Part Number ELG-240-24B-3Y
Mean Well ELG-240-24B-3Y LED Driver 240 W 24 V 10 A Constant Current Voltage 100 305 | Tanotis