INFINEON IQD020N10NM5CGATMA1 Power MOSFET, N Channel, 100 V, 273 A, 0.0018 ohm, TTFN, Surface Mount SP005588861
HomeStore
Product details
Channel Type: N Channel
Drain Source Voltage Vds: 100V
Continuous Drain Current Id: 273A
Drain Source On State Resistance: 0.0018ohm
Transistor Case Style: TTFN
Transistor Mounting: Surface Mount
Rds(on) Test Voltage: 10V
Gate Source Threshold Voltage Max: 3.8V
Power Dissipation: 333W
No. of Pins: 9Pins
Operating Temperature Max: 175°C
Product Range: OptiMOS 5 Series
Qualification: -
Other details
Brand INFINEON
Part Number IQD020N10NM5CGATMA1
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Channel Type: N Channel
Drain Source Voltage Vds: 100V
Transistor Case Style: TTFN
Rds(on) Test Voltage: 10V
Power Dissipation: 333W
No. of Pins: 9Pins
Qualification: -
Other details
Brand INFINEON
Drain Source Voltage Vds: 100V
Rds(on) Test Voltage: 10V
Power Dissipation: 333W
No. of Pins: 9Pins
You may also like
-70%NEW