
HARTING 0916 108 3101 Heavy Duty Connector Insert, 108+PE, Less Contacts, Han DD Series, Receptacle, 24B
HARTING 0916 108 3101 Heavy Duty Connector Insert, 108+PE, Less Contacts, Han DD Series, Receptacle, 24B
Product details
| Heavy Duty Contact Type | Crimp Socket - Contacts Not Supplied |
| Rectangular Shell Size | 24B |
| Contact Plating | - |
| Gender | Receptacle |
| Current Rating | 10A |
| Product Range | Han DD Series |
| Contact Material | - |
Other details
| Brand | HARTING |
| Part Number | 0916 108 3101 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $69.37
-70%$69.37
$20.81HARTING 0916 108 3101 Heavy Duty Connector Insert, 108+PE, Less Contacts, Han DD Series, Receptacle, 24B
Product details
| Heavy Duty Contact Type | Crimp Socket - Contacts Not Supplied |
| Rectangular Shell Size | 24B |
| Contact Plating | - |
| Gender | Receptacle |
| Current Rating | 10A |
| Product Range | Han DD Series |
| Contact Material | - |
Other details
| Brand | HARTING |
| Part Number | 0916 108 3101 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Heavy Duty Contact Type | Crimp Socket - Contacts Not Supplied |
| Rectangular Shell Size | 24B |
| Contact Plating | - |
| Gender | Receptacle |
| Current Rating | 10A |
| Product Range | Han DD Series |
| Contact Material | - |
Other details
| Brand | HARTING |
| Part Number | 0916 108 3101 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







