
Harting 09120063141 Heavy Duty Connector Insert Han Q Series 6 Contacts Receptacle
Product details
| Product Range | Han Q Series |
| No. of Contacts | 6Contacts |
| Rectangular Shell Size | - |
| Gender | Receptacle |
| Heavy Duty Contact Type | Crimp Socket - Contacts Not Supplied |
| Current Rating | 40A |
| Wire Size AWG Max | - |
| Wire Size AWG Min | - |
| Contact Material | - |
| Contact Plating | - |
Other details
| Brand | HARTING |
| Part Number | 09120063141 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $35.64
-70%$35.64
$10.69Harting 09120063141 Heavy Duty Connector Insert Han Q Series 6 Contacts Receptacle
Product details
| Product Range | Han Q Series |
| No. of Contacts | 6Contacts |
| Rectangular Shell Size | - |
| Gender | Receptacle |
| Heavy Duty Contact Type | Crimp Socket - Contacts Not Supplied |
| Current Rating | 40A |
| Wire Size AWG Max | - |
| Wire Size AWG Min | - |
| Contact Material | - |
| Contact Plating | - |
Other details
| Brand | HARTING |
| Part Number | 09120063141 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Product Range | Han Q Series |
| No. of Contacts | 6Contacts |
| Rectangular Shell Size | - |
| Gender | Receptacle |
| Heavy Duty Contact Type | Crimp Socket - Contacts Not Supplied |
| Current Rating | 40A |
| Wire Size AWG Max | - |
| Wire Size AWG Min | - |
| Contact Material | - |
| Contact Plating | - |
Other details
| Brand | HARTING |
| Part Number | 09120063141 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







