Apem Q12-7F5BXXHG12E LED Panel Indicator 12.7MM GRN 12VDC
HomeStore
This is a LED PANEL INDICATOR, 12.7MM, GRN, 12VDC product from APEM with the model number Q12-7F5BXXHG12E
Product details
LED Colour Green
Operating Voltage 12VDC
Mounting Hole Dia 12.7mm
Forward Current If 20mA
Luminous Intensity 1.56cd
IP / NEMA Rating IP67
Product Range Q12-7 Series
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand APEM
Part Number Q12-7F5BXXHG12E
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
LED Colour Green
Operating Voltage 12VDC
Mounting Hole Dia 12.7mm
Forward Current If 20mA
Luminous Intensity 1.56cd
IP / NEMA Rating IP67
Product Range Q12-7 Series
Other details
Brand APEM
Part Number Q12-7F5BXXHG12E
Description
Operating Voltage 12VDC
Mounting Hole Dia 12.7mm
Forward Current If 20mA
Part Number Q12-7F5BXXHG12E
Apem Q12-7F5BXXHG12E LED Panel Indicator 12.7MM GRN 12VDC | Tanotis