APEM Q6F3CXXG12E LED Panel Mount Indicator, Bright Chrome Bezel, Green, 12 VDC, 6 mm, 20 mA, 8 mcd, IP67
Product details
| LED Colour | Green |
| Forward Current If | 20mA |
| Operating Voltage | 12VDC |
| Mounting Hole Dia | 6mm |
| Packaging | Each |
| Product Range | Q Series |
| Luminous Intensity | 8mcd |
| IP / NEMA Rating | IP67 |
Other details
| Brand | APEM |
| Part Number | Q6F3CXXG12E |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| LED Colour | Green |
| Forward Current If | 20mA |
| Operating Voltage | 12VDC |
| Mounting Hole Dia | 6mm |
| Packaging | Each |
| Product Range | Q Series |
| Luminous Intensity | 8mcd |
| IP / NEMA Rating | IP67 |
Other details
| Brand | APEM |
| Part Number | Q6F3CXXG12E |
| Quantity | Each |
| Forward Current If | 20mA |
| Operating Voltage | 12VDC |
| Mounting Hole Dia | 6mm |