XP Power QSB30024S24 Isolated Through Hole DC/DC Converter Base Plate Cooled ITE 4:1 300 W 1 Output 24 V 12.5 A
HomeStore
  • Wide 4:1 Input Range
  • Industry Standard Package, 1/2 Brick
  • Operating Temperature -40°C to 100°C
Brand XP POWER
Part Number QSB30024S24
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Certificate of Conformity EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Technical Notes & Articles EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
  • Wide 4:1 Input Range
Brand XP POWER
Part Number QSB30024S24
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Part Number QSB30024S24
XP Power QSB30024S24 Isolated Through Hole DC/DC Converter Base Plate Cooled ITE 4:1 300 W 1 Output 24 V 12.5 A | Tanotis