XP Power IEQ0512S24 Isolated Through Hole DC/DC Converter ITE 4:1 5 W 1 Output 24 V 209 mA
- Regulated Single & Dual Outputs
- Wide 4:1 Input Range
- Compact SIP8 Package
- 1500VDC Isolation
- Operating Temperature -40°C to 90°C
- Remote On/Off
- See Technical Note for information about XP Power's plans for the UKCA Marking
Power Management, Industrial
Other details
| Brand | XP POWER |
| Part Number | IEQ0512S24 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Certificate of Conformity EN | |
| Technical Notes & Articles EN | |
| CAD Multiple Formats EN |
- Wide 4:1 Input Range
- Compact SIP8 Package
- 1500VDC Isolation
- Remote On/Off
Power Management, Industrial
Other details
| Brand | XP POWER |
| Part Number | IEQ0512S24 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| CAD Multiple Formats EN |
Description
- 1500VDC Isolation