XP POWER ECM60US24-C AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE & Medical, 1 Outputs, 60 W, 24 V, 2.5 A
HomeStore
This is a AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE & Medical, 1 Outputs, 60 W, 24 V, 2.5 A product from XP POWER with the model number ECM60US24-C
Product details
No. of Outputs 1Outputs
Output Power Max 60W
Output Voltage - Output 1 24V
Output Current - Output 1 2.5A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 4 -
Input Voltage AC Min 90V
Input Voltage AC Max 264V
Power Supply Output Type Fixed
Product Range ECM Series
Other details
Brand XP POWER
Part Number ECM60US24-C
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
No. of Outputs 1Outputs
Output Power Max 60W
Output Voltage - Output 1 24V
Output Current - Output 1 2.5A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 4 -
Input Voltage AC Min 90V
Input Voltage AC Max 264V
Power Supply Output Type Fixed
Product Range ECM Series
Other details
Brand XP POWER
Part Number ECM60US24-C
Description
Output Power Max 60W
Output Voltage - Output 1 24V
Output Current - Output 1 2.5A
Input Voltage AC Min 90V
Input Voltage AC Max 264V
Part Number ECM60US24-C
XP POWER ECM60US24-C AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE & Medical, 1 Outputs, 60 W, 24 V, 2.5 A | Tanotis