XP POWER ECL25US05-S 25 Watt AC/DC Screw Terminal Single Output Power Supply, Input 85V to 264V, Output 5V/6.5A
HomeStore
  • Ultra Compact Size
  • Encapsulated Chassis Mount
  • Screw Terminals
  • DIN Clip Options
  • <0.3W No Load Input Power
  • Class II Construction
  • Peak Load Capability
Product details
Power Supply Output Type Fixed
Output Power Max 25W
No. of Outputs 1Outputs
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Input Voltage AC Max 264V
Input Voltage AC Min 85V
Product Range ECL Series
Output Voltage - Output 3 -
Output Voltage - Output 1 5V
Output Current - Output 3 -
Output Current - Output 4 -
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 1 5A
Other details
Brand XP POWER
Part Number ECL25US05-S
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
  • Ultra Compact Size
  • Encapsulated Chassis Mount
  • Screw Terminals
  • DIN Clip Options
  • <0.3W No Load Input Power
  • Class II Construction
  • Peak Load Capability
Product details
Power Supply Output Type Fixed
Output Power Max 25W
No. of Outputs 1Outputs
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Input Voltage AC Max 264V
Input Voltage AC Min 85V
Product Range ECL Series
Output Voltage - Output 3 -
Output Voltage - Output 1 5V
Output Current - Output 3 -
Output Current - Output 4 -
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 1 5A
Other details
Brand XP POWER
Part Number ECL25US05-S
Description
  • <0.3W No Load Input Power
Output Power Max 25W
Input Voltage AC Max 264V
Input Voltage AC Min 85V
Output Voltage - Output 1 5V
Output Current - Output 1 5A
Part Number ECL25US05-S
XP POWER ECL25US05-S 25 Watt AC/DC Screw Terminal Single Output Power Supply, Input 85V to 264V, Output 5V/6.5A | Tanotis