
XP POWER ECL25US15-P AC/DC PCB Mount Power Supply, Ultra Compact, Adjustable, Fixed, 85 V, 264 V, 25 W, 15 V, 1.67 A
XP POWER ECL25US15-P AC/DC PCB Mount Power Supply, Ultra Compact, Adjustable, Fixed, 85 V, 264 V, 25 W, 15 V, 1.67 A
Product details
| Power Supply Output Type | Adjustable, Fixed |
| Output Power Max | 25W |
| Output Voltage - Output 2 | - |
| Output Current - Output 2 | - |
| Input Voltage AC Max | 264V |
| Depth | 75.2mm |
| Width | 34.6mm |
| Input Voltage AC Min | 85V |
| Product Range | ECL Series |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Voltage - Output 1 | 15V |
| Output Current - Output 3 | - |
| No. of Outputs | 1 Output |
| Output Current - Output 1 | 1.67A |
| Height | 26.7mm |
Other details
| Brand | XP POWER |
| Part Number | ECL25US15-P |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
XP POWER ECL25US15-P AC/DC PCB Mount Power Supply, Ultra Compact, Adjustable, Fixed, 85 V, 264 V, 25 W, 15 V, 1.67 A
Product details
| Power Supply Output Type | Adjustable, Fixed |
| Output Power Max | 25W |
| Output Voltage - Output 2 | - |
| Output Current - Output 2 | - |
| Input Voltage AC Max | 264V |
| Depth | 75.2mm |
| Width | 34.6mm |
| Input Voltage AC Min | 85V |
| Product Range | ECL Series |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Voltage - Output 1 | 15V |
| Output Current - Output 3 | - |
| No. of Outputs | 1 Output |
| Output Current - Output 1 | 1.67A |
| Height | 26.7mm |
Other details
| Brand | XP POWER |
| Part Number | ECL25US15-P |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Power Supply Output Type | Adjustable, Fixed |
| Output Power Max | 25W |
| Output Voltage - Output 2 | - |
| Output Current - Output 2 | - |
| Input Voltage AC Max | 264V |
| Depth | 75.2mm |
| Width | 34.6mm |
| Input Voltage AC Min | 85V |
| Product Range | ECL Series |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Voltage - Output 1 | 15V |
| Output Current - Output 3 | - |
| No. of Outputs | 1 Output |
| Output Current - Output 1 | 1.67A |
| Height | 26.7mm |
Other details
| Brand | XP POWER |
| Part Number | ECL25US15-P |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










