XP Power ECL15US24-P ECL15US24-P AC/DC PCB Mount Supply (PSU) ITE 1 Output 15 W 24 VDC 630 mA
- Ultra Compact Size
- Single, Dual & Triple Outputs
- Open Frame PCB & Chassis Mount
- Encapsulated PCB & Chassis Mount
- Less Than 0.3W No Load Input Power
- Peak Load Capability
- Class II Construction
- See Technical Note for information about XP Power's plans for the UKCA Marking
Power Management, Industrial
Other details
| Brand | XP POWER |
| Part Number | ECL15US24-P |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Certificate of Conformity EN | |
| Technical Notes & Articles EN | |
| CAD Multiple Formats EN |
- Ultra Compact Size
- Peak Load Capability
- Class II Construction
Power Management, Industrial
Other details
| Brand | XP POWER |
| Part Number | ECL15US24-P |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| CAD Multiple Formats EN |
Description