XP Power DTJ1524D12 Isolated Chassis Mount DC/DC Converter ITE 4:1 15 W 2 Output 12 V 630 mA
- Wide 4:1 input range
- Chassis mount with optional DIN rail clip
- UL62368-1 safety approvals
- EN55032 class A
- Remote On/Off & voltage trim function
- 3kVDC isolation
- -40°C to +100°C operating temperature
- Full power to 80°C
- See Technical Note for information about XP Power's plans for the UKCA Marking
Other details
| Brand | XP POWER |
| Part Number | DTJ1524D12 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Technical Notes & Articles EN | |
| Certificate of Conformity EN |
- Wide 4:1 input range
- UL62368-1 safety approvals
- EN55032 class A
- 3kVDC isolation
- Full power to 80°C
Other details
| Brand | XP POWER |
| Part Number | DTJ1524D12 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
Description
- Full power to 80°C