XP POWER CCR300PS15 AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, Industrial & Medical, 1 Outputs, 160 W, 15 V, 10.67 A
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Find similar products
Power Supply Applications
ITE, Industrial & Medical
Output Power Max
160W
Output Current - Output 1
10.67A
Open menu
Output Current - Output 2
Output Current - Output 3
Output Current - Output 4
Power Supply Output Type
Fixed
SVHC
No SVHC (07-Nov-2024)
Find similar products
No. of Outputs
1Outputs
Output Voltage - Output 1
15V
Open menu
Output Voltage - Output 2
Output Voltage - Output 3
Output Voltage - Output 4
Input Voltage VAC
85V AC to 264V AC
Product Range
CCR300 Series
Other details
Brand XP POWER
Part Number CCR300PS15
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Technical Specifications
Power Supply Applications
ITE, Industrial & Medical
Output Power Max
160W
Output Current - Output 1
10.67A
Output Current - Output 2
Output Current - Output 3
Output Current - Output 4
Power Supply Output Type
Fixed
SVHC
No SVHC (07-Nov-2024)
No. of Outputs
1Outputs
Output Voltage - Output 1
15V
Output Voltage - Output 2
Output Voltage - Output 3
Output Voltage - Output 4
Input Voltage VAC
85V AC to 264V AC
Product Range
CCR300 Series
Other details
Brand XP POWER
Part Number CCR300PS15
160W
10.67A
15V
85V AC to 264V AC
Part Number CCR300PS15
XP POWER CCR300PS15 AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, Industrial & Medical, 1 Outputs, 160 W, 15 V, 10.67 A | Tanotis