XP Power ALM65US15 AC/DC Supply ITE & Medical 1 Output 65 W 15 VDC 4.3 A
HomeStore
  • Energy Efficiency Level VI
  • Medical and ITE Safety Approval
  • 4th Edition Medical EMC
  • Less Than 0.21W No Load Input Power
  • Operating Temperature 0°C to 60°C
  • Low Earth Leakage Current
  • IP32 Environmental Rating
  • See Technical Note for information about XP Power's plans for the UKCA Marking
Applications
Industrial, Consumer Electronics, Medical
Other details
Brand XP POWER
Part Number ALM65US15
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Technical Notes & Articles EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
CAD Multiple Formats EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Certificate of Conformity EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
  • Energy Efficiency Level VI
  • 4th Edition Medical EMC
  • Low Earth Leakage Current
  • IP32 Environmental Rating
Applications
Other details
Brand XP POWER
Part Number ALM65US15
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Part Number ALM65US15
XP Power ALM65US15 AC/DC Supply ITE & Medical 1 Output 65 W 15 VDC 4.3 A | Tanotis