
WAGO 281-907 DIN Rail Mount Terminal Block, 2 Ways, 28 AWG, 12 AWG, 4 mm�, Clamp, 32 A
WAGO 281-907 DIN Rail Mount Terminal Block, 2 Ways, 28 AWG, 12 AWG, 4 mm�, Clamp, 32 A
- Green-yellow color
- Front-entry wiring
Applications
Industrial
Product details
| Wire Size AWG Max | 12AWG |
| Wire Connection Method | Clamp |
| Rated Current | 32A |
| No. of Positions | 2Ways |
| Conductor Area CSA | 4mm� |
| Product Range | 281 Series |
| No. of Levels | 1 |
| Wire Size AWG Min | 28AWG |
| Rated Voltage | 800V |
Other details
| Brand | WAGO |
| Part Number | 281-907 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $21.58
-70%$21.58
$6.47WAGO 281-907 DIN Rail Mount Terminal Block, 2 Ways, 28 AWG, 12 AWG, 4 mm�, Clamp, 32 A
- Green-yellow color
- Front-entry wiring
Applications
Industrial
Product details
| Wire Size AWG Max | 12AWG |
| Wire Connection Method | Clamp |
| Rated Current | 32A |
| No. of Positions | 2Ways |
| Conductor Area CSA | 4mm� |
| Product Range | 281 Series |
| No. of Levels | 1 |
| Wire Size AWG Min | 28AWG |
| Rated Voltage | 800V |
Other details
| Brand | WAGO |
| Part Number | 281-907 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Green-yellow color
- Front-entry wiring
Applications
Industrial
Product details
| Wire Size AWG Max | 12AWG |
| Wire Connection Method | Clamp |
| Rated Current | 32A |
| No. of Positions | 2Ways |
| Conductor Area CSA | 4mm� |
| Product Range | 281 Series |
| No. of Levels | 1 |
| Wire Size AWG Min | 28AWG |
| Rated Voltage | 800V |
Other details
| Brand | WAGO |
| Part Number | 281-907 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








