
Wago 221-483 Terminal Block Pluggable 3POS 12AWG
Product details
| Pitch Spacing | - |
| No. of Positions | 3Ways |
| Wire Size (AWG) | 24AWG to 12AWG |
| Conductor Area CSA | 4mm? |
| Wire Connection Method | Push In Lock |
| Rated Current | 32A |
| Rated Voltage | 440V |
| Product Range | 221 Series |
Other details
| Brand | WAGO |
| Part Number | 221-483 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.
Wago 221-483 Terminal Block Pluggable 3POS 12AWG
Product details
| Pitch Spacing | - |
| No. of Positions | 3Ways |
| Wire Size (AWG) | 24AWG to 12AWG |
| Conductor Area CSA | 4mm? |
| Wire Connection Method | Push In Lock |
| Rated Current | 32A |
| Rated Voltage | 440V |
| Product Range | 221 Series |
Other details
| Brand | WAGO |
| Part Number | 221-483 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Pitch Spacing | - |
| No. of Positions | 3Ways |
| Wire Size (AWG) | 24AWG to 12AWG |
| Conductor Area CSA | 4mm? |
| Wire Connection Method | Push In Lock |
| Rated Current | 32A |
| Rated Voltage | 440V |
| Product Range | 221 Series |
Other details
| Brand | WAGO |
| Part Number | 221-483 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.




