
TUSONIX 4600-000LF Power Line Filter, Chassis, 1.4 µF, 100 V, 15 A, Feed Through, Wire Leaded
TUSONIX 4600-000LF Power Line Filter, Chassis, 1.4 µF, 100 V, 15 A, Feed Through, Wire Leaded
Product details
| Capacitance | 1.4µF |
| Voltage Rating | 100V |
| Current Rating | 15A |
| Filter Type | Feed Through |
| Filter Terminals | Wire Leaded |
| Inductance Min | - |
| Leakage Current Max | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TUSONIX |
| Part Number | 4600-000LF |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $71.83
-70%$71.83
$21.55TUSONIX 4600-000LF Power Line Filter, Chassis, 1.4 µF, 100 V, 15 A, Feed Through, Wire Leaded
Product details
| Capacitance | 1.4µF |
| Voltage Rating | 100V |
| Current Rating | 15A |
| Filter Type | Feed Through |
| Filter Terminals | Wire Leaded |
| Inductance Min | - |
| Leakage Current Max | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TUSONIX |
| Part Number | 4600-000LF |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Capacitance | 1.4µF |
| Voltage Rating | 100V |
| Current Rating | 15A |
| Filter Type | Feed Through |
| Filter Terminals | Wire Leaded |
| Inductance Min | - |
| Leakage Current Max | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TUSONIX |
| Part Number | 4600-000LF |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











