
Wurth Elektronik 742701703 WE-TOF EMI Suppression Toroidal Ferrite New
Product details
| Outer Diameter | 25mm |
| Length | 12mm |
| Inner Diameter | 15mm |
| Frequency Min | - |
| Frequency Max | - |
| Impedance @ 100MHz | 125ohm |
| Product Range | WE-TOF Series |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 742701703 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Wurth Elektronik 742701703 WE-TOF EMI Suppression Toroidal Ferrite New
Product details
| Outer Diameter | 25mm |
| Length | 12mm |
| Inner Diameter | 15mm |
| Frequency Min | - |
| Frequency Max | - |
| Impedance @ 100MHz | 125ohm |
| Product Range | WE-TOF Series |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 742701703 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Outer Diameter | 25mm |
| Length | 12mm |
| Inner Diameter | 15mm |
| Frequency Min | - |
| Frequency Max | - |
| Impedance @ 100MHz | 125ohm |
| Product Range | WE-TOF Series |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 742701703 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










