TRACOPOWER TEN 25-4811WI Isolated Board Mount DC/DC Converter, Fixed, Adjustable, 1 Output, 18 V, 75 V, 25 W, 5 V
HomeStore
This is a Isolated Board Mount DC/DC Converter, Fixed, Adjustable, 1 Output, 18 V, 75 V, 25 W, 5 V product from TRACOPOWER with the model number TEN 25-4811WI
Product details
Output Power Max 25W
Input Voltage DC Min 18V
DC / DC Converter Mounting Through Hole
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Depth 50.8mm
Width 40.6mm
Product Range TEN 25WI Series
DC / DC Converter Type DIP
Approvals & Standards IEC, UL
Output Voltage - Output 3 -
Output Voltage - Output 1 5V
Output Current - Output 3 -
No. of Outputs 1 Output
DC / DC Converter Output Type Fixed, Adjustable
Input Voltage DC Max 75V
Output Current - Output 1 5A
Height 9.3mm
Other details
Brand TRACOPOWER
Part Number TEN 25-4811WI
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Output Power Max 25W
Input Voltage DC Min 18V
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Depth 50.8mm
Width 40.6mm
Product Range TEN 25WI Series
DC / DC Converter Type DIP
Approvals & Standards IEC, UL
Output Voltage - Output 3 -
Output Voltage - Output 1 5V
Output Current - Output 3 -
No. of Outputs 1 Output
Input Voltage DC Max 75V
Output Current - Output 1 5A
Height 9.3mm
Other details
Brand TRACOPOWER
Part Number TEN 25-4811WI
Description
Output Power Max 25W
Input Voltage DC Min 18V
Depth 50.8mm
Width 40.6mm
Output Voltage - Output 1 5V
Input Voltage DC Max 75V
Output Current - Output 1 5A
Height 9.3mm
Part Number TEN 25-4811WI
TRACOPOWER TEN 25-4811WI Isolated Board Mount DC/DC Converter, Fixed, Adjustable, 1 Output, 18 V, 75 V, 25 W, 5 V | Tanotis