Traco Power TIB 120-112EX AC/DC DIN Rail Supply (PSU) ITE 1 Output 120 W 12 V 10 A
Product details
| Power Supply Approvals | ITE |
| No. of Outputs | 1 Output |
| Output Power Max | 120W |
| Output Voltage - Output 1 | 12V |
| Output Current - Output 1 | 10A |
| Output Voltage - Output 2 | - |
| Output Current - Output 2 | - |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Current - Output 3 | - |
| Output Voltage - Output 4 | - |
| Output Current - Output 4 | - |
| Input Voltage VAC | 85V AC to 264V AC |
| Power Supply Output Type | Adjustable, Fixed |
| Product Range | TIB 120-EX Series |
Other details
| Brand | TRACO POWER |
| Part Number | TIB 120-112EX |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
$58.97Traco Power TIB 120-112EX AC/DC DIN Rail Supply (PSU) ITE 1 Output 120 W 12 V 10 A
Product details
| No. of Outputs | 1 Output |
| Output Power Max | 120W |
Other details
| Brand | TRACO POWER |
| Quantity | Each |
| Output Power Max | 120W |