TRACO POWER THL 15-2422WI Isolated Through Hole DC/DC Converter, ITE, 4:1, 15 W, 2 Output, 12 V, 625 mA
Product details
| Power Supply Applications: ITE |
| Input Ratio: 4:1 |
| Output Power Max: 15W |
| No. of Outputs: 2 Output |
| Output Voltage - Output 1: 12V |
| Output Current - Output 1: 625mA |
| Output Voltage - Output 2: -12V |
| Output Current - Output 2: 625mA |
| Output Regulation: - |
| Isolation Voltage: 1.5kV |
| DC / DC Converter Type: DIP |
| Input Voltage DC Nom: 24V |
| DC / DC Converter Output Type: Fixed |
| Width: 25.4mm |
| Height: 10.16mm |
| Depth: 25.4mm |
| Input Voltage DC Min: 9V |
| Input Voltage DC Max: 36V |
| Product Range: THL 15WI Series |
Other details
| Brand | TRACO POWER |
| Part Number | THL 15-2422WI |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Input Ratio: 4:1 |
| Output Power Max: 15W |
| No. of Outputs: 2 Output |
| Output Regulation: - |
| Isolation Voltage: 1.5kV |
| Input Voltage DC Nom: 24V |
| Width: 25.4mm |
| Height: 10.16mm |
| Depth: 25.4mm |
| Input Voltage DC Min: 9V |
| Input Voltage DC Max: 36V |
Other details
| Brand | TRACO POWER |
| Quantity | Each |
| Output Power Max: 15W |
| Isolation Voltage: 1.5kV |
| Input Voltage DC Nom: 24V |
| Width: 25.4mm |
| Height: 10.16mm |
| Depth: 25.4mm |
| Input Voltage DC Min: 9V |
| Input Voltage DC Max: 36V |