TDK-LAMBDA RWS300B48 AC-DC CONVERTER, 1 O/P, 48V, 6.3A, 302.4W
HomeStore
This is a AC-DC CONVERTER, 1 O/P, 48V, 6.3A, 302.4W product from TDK-LAMBDA with the model number RWS300B48
Product details
Power Supply Output Type Adjustable, Fixed
Output Power Max 302.4W
No. of Outputs 1Outputs
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Input Voltage AC Max 265V
Input Voltage AC Min 85V
Product Range RWS-B Series
Output Voltage - Output 3 -
Output Voltage - Output 1 48V
Output Current - Output 3 -
Output Current - Output 4 -
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 1 6.3A
Other details
Brand TDK-LAMBDA
Part Number RWS300B48
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Output Power Max 302.4W
No. of Outputs 1Outputs
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Input Voltage AC Max 265V
Input Voltage AC Min 85V
Product Range RWS-B Series
Output Voltage - Output 3 -
Output Voltage - Output 1 48V
Output Current - Output 3 -
Output Current - Output 4 -
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 1 6.3A
Other details
Brand TDK-LAMBDA
Part Number RWS300B48
Description
Output Power Max 302.4W
Input Voltage AC Max 265V
Input Voltage AC Min 85V
Output Voltage - Output 1 48V
Output Current - Output 1 6.3A
Part Number RWS300B48
TDK-LAMBDA RWS300B48 AC-DC CONVERTER, 1 O/P, 48V, 6.3A, 302.4W | Tanotis