TDK-LAMBDA HWS600-48 AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), Industrial, 1 Outputs, 624 W, 48 V, 13 A
HomeStore
This is a AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), Industrial, 1 Outputs, 624 W, 48 V, 13 A product from TDK-LAMBDA with the model number HWS600-48
Product details
No. of Outputs 1Outputs
Output Power Max 624W
Output Voltage - Output 1 48V
Output Current - Output 1 13A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 4 -
Input Voltage AC Min 85V
Input Voltage AC Max 265V
Power Supply Output Type Adjustable, Fixed
Product Range HWS Series
Other details
Brand TDK-LAMBDA
Part Number HWS600-48
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
No. of Outputs 1Outputs
Output Power Max 624W
Output Voltage - Output 1 48V
Output Current - Output 1 13A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 4 -
Input Voltage AC Min 85V
Input Voltage AC Max 265V
Product Range HWS Series
Other details
Brand TDK-LAMBDA
Part Number HWS600-48
Description
Output Power Max 624W
Output Voltage - Output 1 48V
Output Current - Output 1 13A
Input Voltage AC Min 85V
Input Voltage AC Max 265V
Part Number HWS600-48
TDK-LAMBDA HWS600-48 AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), Industrial, 1 Outputs, 624 W, 48 V, 13 A | Tanotis