TDK-LAMBDA CC-10-2403SF-E Isolated Board Mount DC/DC Converter ITE 1 Output 10 W 3.3 V 2.5 A New
HomeStore
This is a CC-10-2403SF-E Isolated Board Mount DC/DC Converter , ITE, 1 Output, 10 W, 3.3 V, 2.5 A New product from TDK-LAMBDA with the model number CC-10-2403SF-E
Product details
Power Supply Approvals ITE
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 10W
Output Voltage - Output 1 3.3V
Output Current - Output 1 2.5A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Product Range CC-E Series
Input Voltage DC Min 18V
Input Voltage DC Max 36V
DC / DC Converter Output Type Fixed, Adjustable
DC / DC Converter Type DIP
DC / DC Converter Mounting Through Hole
Width 35.56mm
Height 8.5mm
Depth 22.6mm
Other details
Brand TDK-LAMBDA
Part Number CC-10-2403SF-E
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Power Supply Approvals ITE
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 10W
Output Voltage - Output 1 3.3V
Output Current - Output 1 2.5A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Product Range CC-E Series
Input Voltage DC Min 18V
Input Voltage DC Max 36V
DC / DC Converter Type DIP
Width 35.56mm
Height 8.5mm
Depth 22.6mm
Other details
Brand TDK-LAMBDA
Part Number CC-10-2403SF-E
Description
Output Power Max 10W
Output Voltage - Output 1 3.3V
Output Current - Output 1 2.5A
Input Voltage DC Min 18V
Input Voltage DC Max 36V
Width 35.56mm
Height 8.5mm
Depth 22.6mm
Part Number CC-10-2403SF-E
TDK-LAMBDA CC-10-2403SF-E Isolated Board Mount DC/DC Converter ITE 1 Output 10 W 3.3 V 2.5 A New | Tanotis