SOLAHD SDN40-24-100C AC-DC CONVERTER, DIN RAIL, 1 O/P, 960W, 40A, 24V
HomeStore
This is a AC-DC CONVERTER, DIN RAIL, 1 O/P, 960W, 40A, 24V product from SOLAHD with the model number SDN40-24-100C
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 960W
Output Voltage - Output 1 24VDC
Output Current - Output 1 40A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 4 -
Input Voltage AC Min 85VAC
Input Voltage AC Max 264VAC
Power Supply Output Type Adjustable, Fixed
Product Range SDN-C Series
Other details
Brand SOLAHD
Part Number SDN40-24-100C
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 960W
Output Current - Output 1 40A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 4 -
Input Voltage AC Min 85VAC
Input Voltage AC Max 264VAC
Product Range SDN-C Series
Other details
Brand SOLAHD
Part Number SDN40-24-100C
Description
Output Power Max 960W
Output Current - Output 1 40A
Input Voltage AC Min 85VAC
Input Voltage AC Max 264VAC
Part Number SDN40-24-100C
SOLAHD SDN40-24-100C AC-DC CONVERTER, DIN RAIL, 1 O/P, 960W, 40A, 24V | Tanotis