ROXBURGH RES10F06 Power Line Filter, Chassis, 0.1 �F, 250 VAC, 6 A, EMI, RFI, Quick Connect, 1 mH
ROXBURGH RES10F06 Power Line Filter, Chassis, 0.1 �F, 250 VAC, 6 A, EMI, RFI, Quick Connect, 1 mH
Product details
| Leakage Current Max | 740�A |
| Capacitance | 0.1�F |
| Filter Type | EMI, RFI |
| Filter Terminals | Quick Connect |
| Inductance Min | 1mH |
| Current Rating | 6A |
| Product Range | RES10 Series |
| Voltage Rating | 250VAC |
Other details
| Brand | ROXBURGH |
| Part Number | RES10F06 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
ROXBURGH RES10F06 Power Line Filter, Chassis, 0.1 �F, 250 VAC, 6 A, EMI, RFI, Quick Connect, 1 mH
Product details
| Leakage Current Max | 740�A |
| Capacitance | 0.1�F |
| Filter Type | EMI, RFI |
| Filter Terminals | Quick Connect |
| Inductance Min | 1mH |
| Current Rating | 6A |
| Product Range | RES10 Series |
| Voltage Rating | 250VAC |
Other details
| Brand | ROXBURGH |
| Part Number | RES10F06 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Leakage Current Max | 740�A |
| Capacitance | 0.1�F |
| Filter Type | EMI, RFI |
| Filter Terminals | Quick Connect |
| Inductance Min | 1mH |
| Current Rating | 6A |
| Product Range | RES10 Series |
| Voltage Rating | 250VAC |
Other details
| Brand | ROXBURGH |
| Part Number | RES10F06 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











