Recom Power RAC05-12SK AC/DC PCB Mount Supply (PSU) 1 Output 5 W 12 V 416 mA
Product details
| No. of Outputs | 1 Output |
| Output Power Max | 5W |
| Output Voltage - Output 1 | 12V |
| Output Current - Output 1 | 416mA |
| Output Voltage - Output 2 | - |
| Output Current - Output 2 | - |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Current - Output 3 | - |
| Power Supply Output Type | Fixed |
| Input Voltage AC Min | 85V |
| Input Voltage AC Max | 264V |
| Width | 25.4mm |
| Height | 16.5mm |
| Depth | 25.4mm |
| Product Range | RAC05-K Series |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | RECOM POWER |
| Part Number | RAC05-12SK |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
$5.12Recom Power RAC05-12SK AC/DC PCB Mount Supply (PSU) 1 Output 5 W 12 V 416 mA
Product details
| No. of Outputs | 1 Output |
| Output Power Max | 5W |
| Input Voltage AC Min | 85V |
| Width | 25.4mm |
| Height | 16.5mm |
| Depth | 25.4mm |
Other details
| Brand | RECOM POWER |
| Part Number | RAC05-12SK |
| Quantity | Each |
| Output Power Max | 5W |
| Input Voltage AC Min | 85V |
| Width | 25.4mm |
| Height | 16.5mm |
| Depth | 25.4mm |