
Raychem - TE Connectivity THA-PDKG-09 P-CLAMP Size 9 Peek GF 12.7-15.88MM
Product details
| Cable Clamp / Clip Type | Hinged P-Clamp |
| Internal Diameter | 15.88mm |
| Cable Clamp / Clip Material | PEEK (Polyetheretherketone), Glass Filled |
| Cable Clamp / Clip Colour | Black |
| External Length | 40mm |
| External Width | 12.7mm |
| Height | 23.7mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | RAYCHEM - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | THA-PDKG-09 |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $71.78
-70%$71.78
$21.53Raychem - TE Connectivity THA-PDKG-09 P-CLAMP Size 9 Peek GF 12.7-15.88MM
Product details
| Cable Clamp / Clip Type | Hinged P-Clamp |
| Internal Diameter | 15.88mm |
| Cable Clamp / Clip Material | PEEK (Polyetheretherketone), Glass Filled |
| Cable Clamp / Clip Colour | Black |
| External Length | 40mm |
| External Width | 12.7mm |
| Height | 23.7mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | RAYCHEM - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | THA-PDKG-09 |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Cable Clamp / Clip Type | Hinged P-Clamp |
| Internal Diameter | 15.88mm |
| Cable Clamp / Clip Material | PEEK (Polyetheretherketone), Glass Filled |
| Cable Clamp / Clip Colour | Black |
| External Length | 40mm |
| External Width | 12.7mm |
| Height | 23.7mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | RAYCHEM - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | THA-PDKG-09 |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.






