Panduit HCMP06B12-M20 Fastener Push Mount Cable Clamp 12 mm Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) Black 10 15
HomeStore
This is a Fastener, Push Mount Cable Clamp, 12 mm, Nylon 6.6 (Polyamide 6.6), Black, 10 mm, 15 mm product from PANDUIT with the model number HCMP06B12-M20
Product details
Cable Clamp / Clip Type Push Mount Cable Clamp
Internal Diameter 12mm
Cable Clamp / Clip Material Nylon 6.6 (Polyamide 6.6)
Cable Clamp / Clip Colour Black
External Length 10mm
External Width 15mm
Height 31.8mm
Product Range -
Other details
Brand PANDUIT
Part Number HCMP06B12-M20
Quantity Pack of 1000
Drawing EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Internal Diameter 12mm
External Length 10mm
External Width 15mm
Height 31.8mm
Product Range -
Other details
Brand PANDUIT
Part Number HCMP06B12-M20
Quantity Pack of 1000
Product Information
Shipping & Returns
Description
Internal Diameter 12mm
External Length 10mm
External Width 15mm
Height 31.8mm
Part Number HCMP06B12-M20
Panduit HCMP06B12-M20 Fastener Push Mount Cable Clamp 12 mm Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) Black 10 15 | Tanotis