RAYCHEM - TE CONNECTIVITY M22759/32-24-9 Wire, Stranded, Equipment, Spec 55A, MIL M22759/32, ETFE, White, 24 AWG, 328 ft, 100 m
Product details
| Jacket Material: ETFE |
| Jacket Colour: White |
| Wire Gauge: 24AWG |
| Conductor Area CSA: - |
| Reel Length (Imperial): 328ft |
| Reel Length (Metric): 100m |
| Operating Temperature Max: 150°C |
| No. of Max Strands x Strand Size: 19 x 36AWG |
| Voltage Rating: 600V |
| Conductor Material: Tinned Copper |
| External Diameter: 0.94mm |
| Approval Specification: - |
| Product Range: - |
Other details
| Brand | RAYCHEM - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | M22759/32-24-9 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Jacket Material: ETFE |
| Jacket Colour: White |
| Wire Gauge: 24AWG |
| Conductor Area CSA: - |
| Reel Length (Metric): 100m |
| Voltage Rating: 600V |
| External Diameter: 0.94mm |
| Approval Specification: - |
| Product Range: - |
Other details
| Quantity | Reel of 1 |
| Voltage Rating: 600V |
| External Diameter: 0.94mm |