Raychem - TE Connectivity 55A0111-24-6 Wire Etfe Blue 24 AWG 0.24 mm² 328 ft 100 m
Product details
| Jacket Material | ETFE |
| Jacket Colour | Blue |
| Wire Gauge | 24AWG |
| Conductor Area CSA | 0.24mm² |
| Reel Length (Imperial) | 328ft |
| Reel Length (Metric) | 100m |
| Operating Temperature Max | 150°C |
| No. of Max Strands x Strand Size | 19 x 36AWG |
| Voltage Rating | 600V |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| External Diameter | 0.94mm |
| Approval Specification | - |
| Product Range | Spec 55 Series |
Other details
| Brand | RAYCHEM - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 55A0111-24-6 |
| Quantity | Reel of 100 |
| Manufacturer Catalogue EN | |
| Drawing EN |
$31.95Raychem - TE Connectivity 55A0111-24-6 Wire Etfe Blue 24 AWG 0.24 mm² 328 ft 100 m
Product details
| Jacket Material | ETFE |
| Jacket Colour | Blue |
| Wire Gauge | 24AWG |
| Voltage Rating | 600V |
| External Diameter | 0.94mm |
| Approval Specification | - |
Other details
| Part Number | 55A0111-24-6 |
| Quantity | Reel of 100 |
| Drawing EN |
| Voltage Rating | 600V |
| External Diameter | 0.94mm |